Як передає «Думська», обговорення було палким.
Спочатку про найпопулярніші питання — скільки коштувала розробка. Як запевнив губернатор Олег Кіпер — дизайнери працювали на волонтерських засадах.
«Жодної копійки на розробку цього бренду витрачено не було. Все це буде у вільному доступі для всіх громадян Одеської області, безкоштовно. І жодної копійки за те, щоб цей бренд використовувати, взято не буде», — сказав Кіпер.
Єдина умова — комерційним структурам треба буде узгодити макет, при використанні такої айдентики. Але на вартості це не позначиться, вона, як і раніше, буде нульовою.
Із десятка правок ухвалили лише кілька. Зокрема, про заміну «жита» (жито) на «зерно». Що виглядає логічним, оскільки цього злаку в області практично не вирощують (у 50 разів менше, ніж пшениці).
Досить активно депутати обговорювали, чи є на новому лого якір. Першим на це запитання відповів губернатор Олег Кіпер, який і виніс питання на розгляд.
«Якоря Лебедєва не буде. Це була основна ідея — щоб там не було якоря Лебедєва», — сказав Кіпер.
Губернатор натякає на «якір-серце», яке стало логотипом Одеси. Його автор — Артемій Лебедєв, який увійшов до табору пропагандистів фашистського путінського режиму. Він заперечує російські воєнні злочини у Бучі та інших містах Київської області та у 2022-му відвідав захоплену Запорізьку АЕС.
Ще один важливий момент — права на всю айдентику належатимуть обласному департаменту туризму. Це питання депутати порушили також із натяком на «якір-серце», оскільки перші роки його використання правовласниками були Іван Ліптуга і комунальне підприємство «Туристичний інформаційний центр міста Одеси». Згодом Ліптуга передав свої 50% місту. Зазначимо, сьогодні він - голова департаменту культури, міжнародного співробітництва та євроінтеграції. Свого часу саме він був ініціатором створення «якоря-серця». Водночас і з тим же Лебедєвим стояв за розробкою емблеми одеського Оперного та туристичним брендом так званої «придністровської молдавської республіки».
Комментарии: